امروز: سه شنبه, 24 تیر 1399
برای ناراحت بودن خیلی وقت داری , پس چرا به فردا موکولش نكني؟ مارك فيشر
دابوت چیست مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 3 تیر 1390 ، 21:35

دابوت چیست

دابوت چیست؟

بهنام بوستان

دابوت یکی از مدرنترین مکاتب تغییر فردی و اجتماعی است که در ایران طراحی و پایه گذاری شده است و هم اکنون با در اختیار داشتن مدرسین مجربی که اغلب فارغ التحصیل رشته های مختلف دانشگاهی هستند توانسته است به یک مرکز قوی علمی تبدیل شود در چند سال اخیر دابوت از مرز کشور گذشته و هم اکنون در کشورهای خارجی نیز در حال اشاعه تحقیق و بررسی است دابوت توانسته است با در نظر گرفتن چهار ارتباط که به ترتیب

1. ارتباط با خویشتن یا مهندسی تصور

2. ارتباط با دیگران یا مهندسی تفاهم

3. ارتباط با خدا یا مهندسی تکامل

4. ارتباط با عرفان یا مهندسی تحقیق

هستند و هفت سطح عصب شناختی ویژه خود است و با توجه به سبک شناسی و فنون منحصر به فرد گامی بزرگ در جهت ایجاد تغییرات فردی و اجتماعی بردارد .

دابوت با به فعل در آوردن تواناییهای درونی انسانها می کوشد تا زندگی را بهتر و زیباتر ساخته و نشان می دهد که می توان در آینده نتایج بهترو عالی تر گرفت .

علم دابوت خلاقیت ،تحول ، ساختارشکنی و موفقیت را سرلوحه قرار داده است و با در نظر گرفتن تمام ابعاد وجودی انسان حرکتی ارزنده در جهت تدوین نظریه های کار آمد در برداشته است .

دابوت يک روش سنت شکن است.دابوت يعنی آنچه را قبلا وجود داشته را رد کردن دابوت يعنی پويايی و حرکت در راههای ناشناخته جستجوی امکانات ناشناخته برای اهداف ناشناخته روشی که معتقد است انجام کارها به روال هميشگی و آن طوری که بوده است هيچ امتياز و حسنی در برندارد .

دابوت مکتبی است که ساختار اصلی آن را تغيير و تحول تشکيل می دهد.ار کان اصلی دابوت(مهندسی های دابوت):

1)مهندسی تصور: مهندسی تصور یا تخیل اولین رکن دابوت می باشد که شامل بخشهای مختلف ارتباط باخویشتن می شود.دراین بخش آشنایی با روش کار ذهن ومغز از اهمیت خاصی برخوردار است.از آنجا که ما قادر نیستیم آینده را پیش بینی کنیم بنا براین منطقی خواهد بود با سر وسامان بخشیدن به تصوراتمان آن را و تلاشهای بی شائبه در خلق آن بکوشیم.خلاقیت /موفقیت/کامیابی وسعادت همگی زاییده تصوراتمان می باشد. پس اولین شرط ایجاد تغییر در هر زمینه ای استفاده صحیح از اندیشه است که اولین رکن در دابوت محسوب می شود.

2)مهندسی تفاهم: بدون شک صنعت/اقتصاد/فرهنگ وسیاست پیشرفته وهمچنین کامیابی فردی همگی در گرو روابط انسانی پیشرفته است.اگر افراد بدانند در ذهن دیگران چه می گذرد و با اصول رفتار شناسی آشنا شوند آنگاه قادر خواهند بود به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و به تفاهم برسند.در این مهندسی بیشترین حساسیت بر آن است تا شم رفتار شناسی و تیز حسی لازم در حدی تقویت شود که دانشجو یا کاردان دابوت به این توانایی دست یابد که با دیدن چشم دیگران به تجارب ذهنی آنها پی برده وبه این وسیله خود را با جهان بینی وخط مشی طرف مقابل هماهنگ سازد.

3)مهندسی تکامل: قطعا تکامل یافتن وتحولات چشمگیر معنوی به طور شانسی واتفاقی رخ نمی دهد.خداشناسی /مطالعه پیرامون ادیان ومذاهب/تحقیق وتفحص در عرفانهای گوناگون به منظور دست یابی به حقیقت وجود هستی برای درک موهبت های پروردگار عالم و...ازموارد مورد تاکید دابوت در این مهندسی که همان ارتباط با خداست می باشد . از نکات قابل توجه دراین مهندسی ارتباط تنگا تنگ علوم کیهان شناسی/مکانیک کوانتوم/فیزیک/متا فیزیک و...با نگرشهای معنوی به منظور دست یابی به پیش فرضهای بدیع علمی برای رسیدن به کشفیات واختراعات جدید است.

4)مهندسی تحقیق: مهندسی تحقیق یا ارتباط با مرجع شامل الگو برداری های ما ازبزرگان عرصه های علم/هنر/عرفان و...است.در این مهندسی دابوت نگرشی عمیق وحساس نسبت به نحو های اندیشیدن بزرگانی همچون مولانا جلال الدین بلخی/لئوناردو داوینچی/والت دیسنی و...دارد

دابوت می کوشد تا از طریق توسعه منابع کمک کند.علمی است که به ساختار ذهن انسانها کار دارد و بهره وری/خلاقیت وغنا را ساخته ذهن آنها می داند

 

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 4 تیر 1390 ، 14:49
 

تبلیغات

بنر

حاضرین در سایت

ما 403 مهمان آنلاین داریم

مطلع شدن از خدمات ما ....

با عضویت در این خبرنامه از برنامه ها و تغییرات کاری ما آگاه می شوید: کتب جدید آموزشی ، منتشران جدید، سمینارهای مختلف آموزشی.همه این مطالب به ایمیل شما ارسال می شود. با ما همراه شوید ...


   آدرس: تهران ، میدان انقلاب


تلفن تماس :-88944299--66401004--88944298

طراحی سايت و بهينه سازي توسط شرکت توسعه نسل وب