امروز: چهارشنبه, 24 مهر 1398
برای رسیدن به موفقیت باید مثل زمان کودکی کنجکاو باشید."انتونی رابينز "
کارآزمون جغرافیا 2 سال سوم مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیریت سایت   
سه شنبه ، 10 خرداد 1390 ، 21:03

کارآزمون جغرافیا 2 سال سوم
عنوان:کارآزمون جغرافیا 2 سال سوم

Labor test second and third-year geography
مولفان:ضیاءالدین آل داوود،فریبا حبیبی سلماسی

 

خلاصه کتاب:
شركت آموزشي ، فرهنگي و انتشاراتي مبتكران با درك ضرورت تدوين و نشر كتاب هاي آموزشي معتبر و قابل اعتماد براي دانش آموزان مقطع هاي مختلف تحصيلي، اقدام  به تهيه و انتشار كتا ب هايي كرده است كه با سياست هاي آموزش و پرورش همگام باشد.  با پيشرفت فن آوري و ارائه ي روش هاي جديد آموزشي مانند به كارگيري سيستم هاي طراحي آموزشي وفن آوري آموزشي در تدوين برنامه هاي درسي و تهيه ي كتا ب هاي رسمي آموزش و پرور ش ، انتشارات مبتكران مي كوشد كتاب هاي خود را به روز كند ، به طوري كه همواره با هدف ها، رو ش هاي جديد و كتا ب هاي درسي دفتر برنامه ريزي و تأليف وزارت آموزش و پرورش منطبق باشد.

براي تحقق هدف هاي ياد شده و در پي اعلام وزارت آموزش و پرورش مبني بر برگزاري هماهنگ امتحا ن هاي پاياني ، پايه هاي دبيرستاني و پيش دانشگاهي، مانند پايه ي سوم دبيرستان، انتشارات مبتكران به روال گذشته در اين امر نيز پيشگام شده است و براي كمك به موفقيت دانش آموزان در امتحان هاي پاياني، اقدام به برنامه ريزي، تدوين و انتشار مجموعه كتاب هايي كرده كه با همكاري دبيران مجرّب دبيرستا ن هاي كشور ، تأليف شده اند.
انتخاب مؤلف، بررسي و ويراستاري علمي، حذف يا اضافه كردن پرسش ها، تصحيح پرسش ها و حل آ ن ها و نظارت بر پيشرفت كارها به عهد ه ي مديران گرو ه ها بوده است . به همين دليل ، نام آ ن ها با عنوان دبير مجموعه . آورده شده است كه بيانگر اين تلاش ها باشد.
اين مجموعه با ساختار زير براي سه رشته ي رياضي، علوم تجربي و علوم انساني برنامه ريزي و تأليف شده است:
1- هر فصل از كتا ب هاي دبيرستاني به قسمت ها يا درس هايي تقسيم شده استبه طوري كه هر قسمت يا درس در يك جلسه ي آموزشي قابل تدريس باشد.
2-برحسب پيش روي درس، براي هر قسمت يا درس، پرسش هاي گوناگون طراحي شده است . اين پرسش ها دربردارنده ي مبحث هاي اصلي و فرعي درس و برحسب مورد به صورت « مسئله » يا«  شرح دهيد « ، «اثبات كنيد » ،« تعريف كنيد » هستند.
3-در اين كتا ب ها، كوشش شده است افزون بر پرسش هاي طراحي شده و دربردارند ه ي همه ي مطلب هاي درسي، از پرسش هايي كه در آزمو ن هاي هماهنگ سال هاي قبل به طور متناوب تكرار شد ه اند، نيز استفاده شود تاخواننده با پرسش هاي پرتكرار آشنا شود.
4-بعد از پرسش هاي هر قسمت يا هر درس، پاسخ آن ها به صورت تشريحي و به گونه اي بيان شده است كه مطلب هاي درسي نيز تو ضيح داده شوند . به اين ترتيب، خواننده نه تنها با پرسش هاي گوناگون، جديد و پرتكرار آشنا م ي شود، بلكه يك بار ديگر درس را مرور مي كند.
5 - بعد از پايان فصل ها يا درس هاي نيم سال اول، تعدادي آزمون به شيوه ي آزمون هاي هماهنگ نيم سال كه آموزش و پرورش برگزار مي كند، طراحي شده است.
6-در پايان كتاب، چند نمونه ي آزمون، ويژه ي نيم سال دوم و نيز تعدادي آزمو ن پاياني به شيوه ي آزمون هاي هماهنگ گنجانده شده است.
7- پاسخ هر قسمت، كاملاً تشريحي بيان شده و در حد لزوم سعي شده است كه مطلب درسي مربوط به آن پرسش نيز آورده شود .
برنامه ريزان و مولفان اين مجموعه تلاش كرد ه اند كه هر كتاب، مجموعه ي جامعي از پرسش هاي گوناگون باشد و تمام مطلب هاي درسي را دربرگيرد . به شما دانش آموزان عزيز پيشنهاد مي شود هنگام استفاده از اين كتا ب ها به نكته هاي زير توجه كنيد:
1 -بعد از تدريس هر قسمت در كلا س ، كتاب درسي را به دقّت مطالعه كنيد . تمرين، فعاليت، آزمايش و پرسش هاي مربوط به آن را پاسخ دهيد و از درستي پاسخ خود مطمئن شويد.
2 - به پرسش هاي مربوط به هر قسمت از اين كتاب، حتماً به طور كتبي پاسخ دهيد . چنان چه پاسخ پرسشي را نمي دانيد، با مراجعه به كتاب درسي، مطلب مربوط به آن را دوباره مطالعه و سپس به پاسخ دادن به آن اقدام كنيد . در چنين موردهايي به هيچ وجه قبل از پاسخ خود، به پاسخ كتاب مراجعه نكنيد.
3-در انتها، پاسخ خود را با پاسخ كتاب مقايسه كنيد تا از درستي آن ها اطمينان حاصل كنيد.
4 - در پايان نيم سال، يك بار ديگر تمام فصل ها يا درس هاي آن نيم سال را دوره كنيد.
5-به كمك آزمو ن هاي پايان هر نيم سال، از خود امتحان بگيريد و پاسخ هاي خود را در ورقه ي امتحاني بنويسيد . تأكيد مي شود كه پاسخ ها را حتماً بنويسيد و به بيان شفاهي اكتفا نكنيد.
6- ورقه ي امتحاني خود را به كمك پاسخ كتاب، تصحيح كنيد و به خود نمره بدهيد.
با اجراي اين مرحله ها، براي شركت در هر آزموني آماده مي شويد و مطمئن باشيد كه آزمون ها را با موفقيت خواهيد
این کتاب شامل اطلاعات جامع و طبقه بندی شده ای می باشد که مطالعه  این کتاب شما را در فراگیری بهتر دروس یاری می کند.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید : ۸۸۹۴۴۲۹۹
چنانچه مایل به دریافت جدیدترین کتب و محصولات ما می باشید لطفا در خبرنامه سایت عضو شوید...

آخرین بروز رسانی مطلب در يكشنبه ، 22 دی 1392 ، 15:24
 

تبلیغات

بنر

حاضرین در سایت

ما 166 مهمان آنلاین داریم

مطلع شدن از خدمات ما ....

با عضویت در این خبرنامه از برنامه ها و تغییرات کاری ما آگاه می شوید: کتب جدید آموزشی ، منتشران جدید، سمینارهای مختلف آموزشی.همه این مطالب به ایمیل شما ارسال می شود. با ما همراه شوید ...


   آدرس: تهران ، میدان انقلاب


تلفن تماس :-88944299--66401004--88944298

طراحی سايت و بهينه سازي توسط شرکت توسعه نسل وب