امروز: جمعه, 28 تیر 1398
تغییرات کوچک ایجاد کنیم !حداقل برای قابل تحمل تر کردن خیلی از چیزها.
کارآزمون عربی سال اول دبیرستان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیریت سایت   
دوشنبه ، 9 خرداد 1390 ، 11:15

کارآزمون عربی سال اول دبیرستان
عنوان:کارآزمون عربی سال اول دبیرستان

Karazmvn first year of high school Arabic
مولفان:مریم تنهایی،زهره توکلی دارانی

 

خلاصه ای از کتاب:

شركت آموزشي ، فرهنگي و انتشاراتي مبتكران با درك ضرورت تدوين و نشر كتاب هاي آموزشي معتبر و قابل اعتماد براي دانش آموزان مقطع هاي مختلف تحصيلي، اقدام  به تهيه و انتشار كتا ب هايي كرده است كه با سياست هاي آموزش و پرورش همگام باشد.  با پيشرفت فن آوري و ارائه ي روش هاي جديد آموزشي مانند به كارگيري سيستم هاي طراحي آموزشي وفن آوري آموزشي در تدوين برنامه هاي درسي و تهيه ي كتا ب هاي رسمي آموزش و پرور ش ، انتشارات مبتكران مي كوشد كتاب هاي خود را به روز كند ، به طوري كه همواره با هدف ها، رو ش هاي جديد و كتا ب هاي درسي دفتر برنامه ريزي و تأليف وزارت آموزش و پرورش منطبق باشد.

براي تحقق هدف هاي ياد شده و در پي اعلام وزارت آموزش و پرورش مبني بر برگزاري هماهنگ امتحا ن هاي پاياني ، پايه هاي دبيرستاني و پيش دانشگاهي، مانند پايه ي سوم دبيرستان، انتشارات مبتكران به روال گذشته در اين امر نيز پيشگام شده است و براي كمك به موفقيت دانش آموزان در امتحان هاي پاياني، اقدام به برنامه ريزي، تدوين و انتشار مجموعه كتاب هايي كرده كه با همكاري دبيران مجرّب دبيرستا ن هاي كشور ، تأليف شده اند.
انتخاب مؤلف، بررسي و ويراستاري علمي، حذف يا اضافه كردن پرسش ها، تصحيح پرسش ها و حل آ ن ها و نظارت بر پيشرفت كارها به عهد ه ي مديران گرو ه ها بوده است . به همين دليل ، نام آ ن ها با عنوان دبير مجموعه . آورده شده است كه بيانگر اين تلاش ها باشد.
اين مجموعه با ساختار زير براي سه رشته ي رياضي، علوم تجربي و علوم انساني برنامه ريزي و تأليف شده است:
1- هر فصل از كتا ب هاي دبيرستاني به قسمت ها يا درس هايي تقسيم شده استبه طوري كه هر قسمت يا درس در يك جلسه ي آموزشي قابل تدريس باشد.
2-برحسب پيش روي درس، براي هر قسمت يا درس، پرسش هاي گوناگون طراحي شده است . اين پرسش ها دربردارنده ي مبحث هاي اصلي و فرعي درس و برحسب مورد به صورت « مسئله » يا«  شرح دهيد « ، «اثبات كنيد » ،« تعريف كنيد » هستند.
3-در اين كتا ب ها، كوشش شده است افزون بر پرسش هاي طراحي شده و دربردارند ه ي همه ي مطلب هاي درسي، از پرسش هايي كه در آزمو ن هاي هماهنگ سال هاي قبل به طور متناوب تكرار شد ه اند، نيز استفاده شود تاخواننده با پرسش هاي پرتكرار آشنا شود.
4-بعد از پرسش هاي هر قسمت يا هر درس، پاسخ آن ها به صورت تشريحي و به گونه اي بيان شده است كه مطلب هاي درسي نيز تو ضيح داده شوند . به اين ترتيب، خواننده نه تنها با پرسش هاي گوناگون، جديد و پرتكرار آشنا م ي شود، بلكه يك بار ديگر درس را مرور مي كند.
5 - بعد از پايان فصل ها يا درس هاي نيم سال اول، تعدادي آزمون به شيوه ي آزمون هاي هماهنگ نيم سال كه آموزش و پرورش برگزار مي كند، طراحي شده است.
6-در پايان كتاب، چند نمونه ي آزمون، ويژه ي نيم سال دوم و نيز تعدادي آزمو ن پاياني به شيوه ي آزمون هاي هماهنگ گنجانده شده است.
7- پاسخ هر قسمت، كاملاً تشريحي بيان شده و در حد لزوم سعي شده است كه مطلب درسي مربوط به آن پرسش نيز آورده شود .
برنامه ريزان و مولفان اين مجموعه تلاش كرد ه اند كه هر كتاب، مجموعه ي جامعي از پرسش هاي گوناگون باشد و تمام مطلب هاي درسي را دربرگيرد . به شما دانش آموزان عزيز پيشنهاد مي شود هنگام استفاده از اين كتا ب ها به نكته هاي زير توجه كنيد:
1 -بعد از تدريس هر قسمت در كلا س ، كتاب درسي را به دقّت مطالعه كنيد . تمرين، فعاليت، آزمايش و پرسش هاي مربوط به آن را پاسخ دهيد و از درستي پاسخ خود مطمئن شويد.
2 - به پرسش هاي مربوط به هر قسمت از اين كتاب، حتماً به طور كتبي پاسخ دهيد . چنان چه پاسخ پرسشي را نمي دانيد، با مراجعه به كتاب درسي، مطلب مربوط به آن را دوباره مطالعه و سپس به پاسخ دادن به آن اقدام كنيد . در چنين موردهايي به هيچ وجه قبل از پاسخ خود، به پاسخ كتاب مراجعه نكنيد.
3-در انتها، پاسخ خود را با پاسخ كتاب مقايسه كنيد تا از درستي آن ها اطمينان حاصل كنيد.
4 - در پايان نيم سال، يك بار ديگر تمام فصل ها يا درس هاي آن نيم سال را دوره كنيد.
5-به كمك آزمو ن هاي پايان هر نيم سال، از خود امتحان بگيريد و پاسخ هاي خود را در ورقه ي امتحاني بنويسيد . تأكيد مي شود كه پاسخ ها را حتماً بنويسيد و به بيان شفاهي اكتفا نكنيد.
6- ورقه ي امتحاني خود را به كمك پاسخ كتاب، تصحيح كنيد و به خود نمره بدهيد.
با اجراي اين مرحله ها، براي شركت در هر آزموني آماده مي شويد و مطمئن باشيد كه آزمون ها را با موفقيت خواهيد .
کارشناس علمی کتاب : خانم حشمت پروین
دبیر و ناظر علمی مجموعه : آقای علی جعفری ندوشن

این کتاب شامل اطلاعات جامع و طبقه بندی شده ای می باشد که مطالعه  این کتاب شما را در فراگیری بهتر دروس یاری می کند.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید : ۸۸۹۴۴۲۹۹
چنانچه مایل به دریافت جدیدترین کتب و محصولات ما می باشید لطفا در خبرنامه سایت عضو شوید...آخرین بروز رسانی مطلب در پنجشنبه ، 26 دی 1392 ، 11:31
 

تبلیغات

بنر

حاضرین در سایت

ما 104 مهمان آنلاین داریم

مطلع شدن از خدمات ما ....

با عضویت در این خبرنامه از برنامه ها و تغییرات کاری ما آگاه می شوید: کتب جدید آموزشی ، منتشران جدید، سمینارهای مختلف آموزشی.همه این مطالب به ایمیل شما ارسال می شود. با ما همراه شوید ...


   آدرس: تهران ، میدان انقلاب


تلفن تماس :-88944299--66401004--88944298

طراحی سايت و بهينه سازي توسط شرکت توسعه نسل وب