امروز: جمعه, 26 مهر 1398
تغییرات کوچک ایجاد کنیم !حداقل برای قابل تحمل تر کردن خیلی از چیزها.
روش های حل مسائل غیراستاندارد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیریت سایت   
دوشنبه ، 9 خرداد 1390 ، 11:12

روش های حل مسائل غیراستاندارد
عنوان:c

Nonstandard methods of solving problems
مولفان: ابراهيم دارابي

تاریخ اولین چاپ : 1383
تاریخ آخرین چاپ : 1383
آخرین نوبت چاپ : 1
آخرین نوبت ویرایش : 1
تعداد صفحات : 168
نشر مبتکران
قطع : وزيري
شابک : 9789643951023


خلاصه ای از کتاب:

 

كتاب براي دانش آموزان مراكز استعدادهاي درخشان و داوطلبان شركت در المپيادهاي رياضي نوشته شده است. محتواي كتاب دستورالعمل هاي پايه اي درباره نحوه فكركردن درباره مسايل غيراستاندارد از جمله مسايل المپيادهاي رياضي و روشهاي گوناگون حل آنها است. به تعبيري كه مؤلف كتاب حل مسايل آنرا به فتح قله اورست تشبيه كرده است. بديهي است كه براي فتح اين قله، ابزارهاي ذهني لازم است و كتاب آنها را فراهم مي كند. گرچه گفته مي شود حل مسايل غيراستاندارد در حالتهاي الهام گونه اي ادراك مي شوند، اما اگر آمادگي ، باور يقين ، پشتكار و كوششي باشد، اين مسايل رام و تسليم مي شوند.


كتاب حاضر سعي دارد كه روش هاي حل «پايه اي» اين نوع مسايل را آموزش دهد.
براي اين منظور حدود 160 مسأله طرح و به طور تشريحي حل شده اند. نيمي از اين مسايل از مسايل المپيادهاي رياضي دخلي روسيه در فاصله سالهاي 2002-2000 ا انتخاب شده اند.
نحوه مطالعه:
در همه كتابهايي كه درباره المپيادها تدوين و ترجمه كرده ام، يك پيشنهاد دوستانه مهم براي خوانندگان كتاب داشته ام و آن اينكه تا روي حل يك مساله به قدر كافي فكر نكرده اند به سراغ مسايل بعدي كتاب نروند، چه فكر كردن بر روي يك مسأله، اگر هم پس از يك روز به نتيجه نرسد، بهتر از حل ده ها مسأله اي است كه پس از اندكي فكر به حل آن ها مراجعه مي شود.
اگر شما دوستاني داريد (يك و يا چند نفر) صورت چند مسأله را از روي كتاب نبريد و هر يك از شما به طور جداگانه يك هفته روي آنها فكر كنيد و پس از يك هفته گرد هم آييد و راه حل هاي خود را با دوستانتان در ميان بگذاريد. اگر يكي دو نفر از شما موفق به حل مسايل باشند (يا اصلاً هيچ كدام موفق به حل هيچ يك از مسايل نشده باشيد) راح حل ها مسايل را كه به فكرهايتان رسيده استف در ميان بگذاريد. در اين صورت يا براي هر مسأله چند راه حل پيدا مي شود و يا اگر هم هيچ مسأله اي حل نشده باشد، به قدر كافي ذهن شما براي جذب و دريافت حل مسأله آماده شده است.

این کتاب شامل اطلاعات جامع و طبقه بندی شده ای می باشد که مطالعه  این کتاب شما را در فراگیری بهتر دروس یاری می کند.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید : ۸۸۹۴۴۲۹۹
چنانچه مایل به دریافت جدیدترین کتب و محصولات ما می باشید لطفا در خبرنامه سایت عضو شوید...


آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 6 آذر 1391 ، 12:48
 

تبلیغات

بنر

حاضرین در سایت

ما 110 مهمان آنلاین داریم

مطلع شدن از خدمات ما ....

با عضویت در این خبرنامه از برنامه ها و تغییرات کاری ما آگاه می شوید: کتب جدید آموزشی ، منتشران جدید، سمینارهای مختلف آموزشی.همه این مطالب به ایمیل شما ارسال می شود. با ما همراه شوید ...


   آدرس: تهران ، میدان انقلاب


تلفن تماس :-88944299--66401004--88944298

طراحی سايت و بهينه سازي توسط شرکت توسعه نسل وب